Mýtus 2: Doma pripravované jedlo je vždy zdravšie než kupované príkrmy určené pre dojčatá

Nie je to pravda. Ako to teda je?

Mýtus 2: Doma pripravované jedlo je vždy zdravšie než kupované príkrmy určené pre dojčatá

Každá mamička je iná a každá rodina má iné tempo. Jedno máme ale spoločné. Pre svoje deti chceme vždy to najlepšie a robíme pre to maximum. Domáca strava je základ a my veríme, že deti by k zdravému domácemu stravovaniu mali byť vedené úplne od bábätka. Správnymi návykmi na prospešné potraviny im do života môžeme dať veľa.

Dobrú mamu ale nerobí počet hodín pri sporáku, ale množstvo času, ktorý venuje svojim deťom a večer strávený spoločnou hrou dá dieťaťu viac, než perfektne navarené. Preto sa snažíme mamičkám uľahčovať život tým, že im detský príkrm pripravíme.

Kupovaný príkrm pre dojčatá nie je žiadny polotovar plný éčok, ale ide o kvalitné jedlo, ktoré dieťaťu zaistí pestrý jedálny lístok. Musí totiž spĺňať tie najprísnejšie legislatívne požiadavky na vysokú kvalitu a zdravotnú bezchybnosť.

Detské príkrmy označené vekom dieťaťa, pre ktoré sú určené, prechádzajú niekoľkými kontrolami: pred výrobou, v priebehu aj pri výstupe z výroby. Pri niektorých výrobkoch to môže byť až 750 kontrol a dokonca ani zelenina, ovocie či iné suroviny kupované v obchode nemusia spĺňať také prísne požiadavky, aké sú kladené práve na potraviny pre najmenších.

Sunar jedálniček

Získejte jídelníček plný užitečných výživových rad, receptů a dobrot.

Ďakujeme!

Teraz sa môžete tešiť na cenné rady a informácie, ktoré vám pomôžu s jedálničkom pre vaše najmenšie

Chyba

Formulár sa z nejakého dôvodu nepodarilo spracovať.

Opýtajte sa nás

Neváhajte sa našich špecialistov opýtať na čokoľvek z oblasti výživy a stravovania. Radi vám odpovieme hneď ako to bude možné.

Chráněno službou reCAPTCHA | Ochrana soukromí | Smluvní podmínky