Mýtus 7: Po Sunare deti priberajú

Nie je to pravda. Ako to teda je?

Mýtus 7: Po Sunare deti priberajú

Bábätkovská bucľatosť je jednou z najroztomilejších vecí na svete. Zamatová voňavá pokožka, plné líca a primeraná zaoblenosť celého telíčka je dôležitým znakom, že bábätku nič nechýba a dobre prospieva.

Ak mamička dojčí, dieťa si samo reguluje, koľko materského mlieka na nasýtenie potrebuje a pravidelným prikladaním k prsníku tak stále dochádza k optimálnej tvorbe. Po ukončení obdobia dojčenia už to nie je dieťa, ale mamička, kto ovplyvňuje množstvo pripraveného mlieka.

Ak je dodržiavaný odporúčaný postup prípravy a dávkovania (uvádzame na obale), bábätko dostáva toľko, koľko na svoj rast potrebuje a detskej obezity sa netreba báť. Všetka dojčenská výživa totiž musí spĺňať veľmi prísne legislatívne požiadavky na zloženie i zdravotnú bezchybnosť. Je presne určené, v akých limitoch musí obsahovať sacharidy, tuky, bielkoviny a iné látky s tým, že snahou všetkých výrobcov je priblížiť sa čo najviac zloženiu materského mlieka.

Sunar obsahuje po vzore materského mlieka aj mliečny tuk, ktorý mu dodáva lahodnú mliečnu chuť a bábätkám teda chutí. Keď bábätko dostáva mlieko v množstve odporúčanom na deň, nie je tu žiadne riziko priberania. Len v prípade, že bábätko vyžaduje viac mlieka, je nutné poradiť sa s pediatrom, ktorý môže dávky upraviť podľa zdravotného stavu a celkového vývoja dieťaťa.

Sprievodca dojčením

Získejte praktického průvodce jednoho z nejdůležitějších období každé maminky.

Gratulujeme!

Brzy už se o kojení a jednom z vůbec nejdůležitějších období každé ženy dozvíte vše podstatné.

Chyba

Formulár sa z nejakého dôvodu nepodarilo spracovať.

Opýtajte sa nás

Neváhajte sa našich špecialistov opýtať na čokoľvek z oblasti výživy a stravovania. Radi vám odpovieme hneď ako to bude možné.

Chráněno službou reCAPTCHA | Ochrana soukromí | Smluvní podmínky