Mýtus 1: Všetky umelé mlieka majú rovnaké zloženie

Nie je to pravda. Ako to teda je?

Mýtus 1: Všetky umelé mlieka majú rovnaké zloženie

Pri výbere prvého umelého mlieka buďte starostliví a venujte pozornosť zloženiu uvedenému na obale. Citlivým bruškám bábätiek časté striedanie mlieka od rôznych výrobcov neprospieva. Dôvod je prostý: všetky mlieka nemajú rovnaké zloženie.

Tu je legislatíva veľmi prísna, preto musí dojčenská výživa spĺňať náročné požiadavky na zloženie a zdravotnú bezchybnosť, a tak je základné zloženie všetkých mliek porovnateľné. Ale niektoré živiny (látky) nie je povinné do dojčenských mliek pridávať.

Sú to látky, ktoré majú najrôznejšie zdravotné benefity a ovplyvňujú podľa vykonaných klinických štúdií správny rast a vývoj bábätka. Medzi tieto látky patria napr. prebiotika, probiotika, nukleotidy, MFGM či beta palmitát.

Podľa toho, ktoré z týchto nepovinných zložiek mlieko obsahuje, sa jednotlivé dojčenské mlieka odlišujú. Prítomnosť pridaných nepovinných zložiek v danom mlieku zistíte zo zloženia na obale výrobku.

Ďakujeme!

Teraz sa môžete tešiť na cenné rady a informácie, ktoré vám pomôžu s jedálničkom pre vaše najmenšie

Chyba

Formulár sa z nejakého dôvodu nepodarilo spracovať.

Opýtajte sa nás

Neváhajte sa našich špecialistov opýtať na čokoľvek z oblasti výživy a stravovania. Radi vám odpovieme čo najskôr to bude možné. Vzorky našich výrobkov nezasielame.

Chránené službou reCAPTCHA | Ochrana súkromia | Zmluvné podmienky