10 spôsobov, ako originálne oznámiť tehotenstvo svojmu partnerovi

No tak áno. Sú tam. Tie dve čiarky sú vážne tam. Ste plná emócií, a ak je partner doma, bude veľmi ťažké udržať poker face. Ale ak ste si zrovna urobili test a partner nablízku nie je, máte priestor vymyslieť nejaké originálne oznámenie tehotenstva. Poďte sa inšpirovať.

10 spôsobov, ako originálne oznámiť tehotenstvo svojmu partnerovi

​​„Keď som bola tehotná prvýkrát, pozitívny test som vôbec nečakala, takže som len vyšla uplakaná z toalety, a keď sa manžel vydesene spýtal, čo sa stalo, vysvetlila som mu, že to sú slzy šťastia. Mali sme samozrejme okamžite veľkú radosť obidvaja a vo finále vôbec nezáležalo na tom, ako to oznámenie prebehlo, pretože najdôležitejšie bolo, že tú novinku zdieľame spolu. Ale povedala som si vtedy, že ak sa nám niekedy podarí aj druhé dieťa, tak to oznámenie premyslím trochu lepšie,“ hovorí mamička Markéta a hneď dodáva, že druhé tehotenstvo manželovi oznámila odkazom ukrytým v kindervajíčku. Opatrne rozbalila kindervajíčko, fotku z ultrazvuku ukryla do žltého vajíčka namiesto hračky, vajíčko znova zabalila a dohodla sa s vtedy 4-ročnou dcérou, ktorá otecka poprosila, aby jej vajíčko s „hračkou“ pomohol otvoriť. Vtipné oznámenie tehotenstva malo veľký úspech.

 

10 spôsobov, ako oznámiť tehotenstvo

  1. Guľôčka čierneho korenia

Vo chvíli, keď sa potvrdí váš tehotenský test, je bábätko veľké asi ako guľôčka korenia. Dajte ju do obálky a nechajte pracovať partnerovu predstavivosť.

  1. Fotka ultrazvuku

Obyčajné, ale pritom s krásnym efektom. Stačí len na druhú stranu fotky z ultrazvuku napísať budúci dátum narodenia bábätka a fotku partnerovi vložiť napríklad pod tanier pri večeri alebo pod vankúš v posteli.

  1. Stierací lós

Špeciálny stierací lós sa dá kúpiť za približne 40 až 80 Kč a funguje úplne rovnako ako bežný stierací lós, akurát výhra nie je peňažitá. :) Po zotretí stieracej vrstvy sa objaví text Čakáme bábätko.

  1. Rezervácia stolu pre troch

Oznámte partnerovi príchod bábätka pozvaním do reštaurácie a rezerváciou stolu pre troch. Môžete sa skúsiť aj dopredu dohodnúť s personálom, že vám pri servírovaní jedla prinesie tretí tanier s cumlíkom.

  1. Medovníky

Upečte 10 medovníkov a na každý napíšte jedno písmeno. Potom nenápadne poskladajte medovníky vedľa seba tak, aby dali dohromady nápis SOM TEHOTNÁ, a počkajte, až si partner všimne.

  1. Odkaz v balóniku

Do balónika schovajte odkaz (napríklad fotku z ultrazvuku alebo len lístoček s textom) a poproste partnera, aby balónik prepichol. Odkaz na neho vypadne.

  1. Topánočky v skrinke na topánky

Umiestnite malé detské topánočky na miesto, kam si váš partner štandardne po príchode z práce ukladá topánky, a počkajte, či si nové malé topánočky všimne.

  1. Scrabble

Navrhnite partnerovi, že si večer doma zahráte Scrabble, a ešte pred začiatkom hry vyskladajte na hraciu plochu odkaz ČAKÁME BÁBÄTKO.

  1. Svietiaca tabuľka s písmenami

Veľmi obľúbená je svietiaca tabuľka s písmenami, ktorá sa dá kúpiť v obchodoch s darčekovými predmetmi. Vyskladajte na tabuľku odkaz BUDEME MAŤ BÁBÄTKO a tabuľku nenápadne umiestnite na poličku v byte. Čo myslíte? Ako rýchlo si partner tabuľku všimne?

  1. Nápis na zrkadle

Napíšte oznámenie o svojom tehotenstve na miesto, kde ho váš partner rozhodne neprehliadne. Napríklad fixkou na zrkadlo v kúpeľni.

Kedy oznámiť tehotenstvo ďalším príbuzným?

Prvé tri mesiace sa s ohľadom na možné riziká pri vývoji plodu odporúča nechať si radostnú správu pre seba a partnera. V 13. týždni tehotenstva už môžete príchod bábätka prezradiť aj ďalším príbuzným a v práci.